www.frmxl.onliegoo.com
http://www.okyanusyildizlari.com/uyeol.gif


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ustalara Saygı Nazım Hikmet için

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ustalara Saygı Nazım Hikmet için Bir Salı Ocak 13, 2009 8:39 pm

Patron

avatar
Patron
Patron


Büyük şair Nazım Hikmet, Beşiktaş Belediyesi tarafından dört sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliği'nde anılacak. Nazım Hikmet’i 15 Ocak’ta kutlanacak doğum günü nenediyle anmayı hedefleyen etkinlik, 12 Ocak Pazartesi akşamı 20.00’de, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) gerçekleştirilecek.


Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve moderatörlüğünü üstlendiği “Ustalara Saygı” etkinliğinde Türkçenin gelmiş geçmiş en büyük şairlerinden biri olarak gösterilen Nâzım Hikmet, şiir ağırlıklı bir programla ağırlanacak.

Gecede, şairin en önemli eserlerinden biri olan “Kuvayi Milliye Destanı”nın bir bölümü, ustanın yaşamından kesitler içeren dia gösterisi eşliğinde kendi sesinden dinlenecek. Turgay Fişekçi ve Zeliha Berksoy’un da birer konuşma yapacakları “Ustalara Saygı” etkinliğinde, Nâzım Hikmet’in 1959 yılında Rusça olarak yazdığı ve henüz Türkçeye çevrilmeyen senaryodan çekilen “Hanen Barışla Dolsun” adlı çizgi film de gösterilecek. Nâzım Hikmet’in en beğenilen tiyatro oyunlarından biri olan “Ferhat ile Şirin - Bir Aşk Masalı”nın, 1970’te Bolşoy’da sahnelenen bale versiyonundan bir bölümü de izleyicilerle paylaşılacak.

Gecede ayrıca, M. Melih Güneş “Nâzım Hikmet’in Rusya’daki Edebi Mirası” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecekken, Ömer Özgeç de gitarıyla Nâzım Hikmet şiirlerinden bestelerini yorumlayacak.
Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz